خانه مهدویت عافیت از شرور و رفتن عصر قبل از ظهور

عافیت از شرور و رفتن عصر قبل از ظهور

0 ثانیه خوانده شده
0
0
25

44994818960145011362

حسب آنچه که از روایات ائمه طاهرین مستفاد ی شود عصر آخر الزمان و قبل از ظهور پرفتنه می باشد و مملو از اتفاقات ، خطرات و بلاهای مختلف مانند زلزله های پی در پی و غیر ذلک می باشد . و همانطور که در روایات صریحاً ذکر گردیده و نیز در این زمان به وضوح ظاهر است عمرها کوتاه شده و مرگهای مفاجات ( ناگهانی ) بیماریهای صعب العلاج و ناشناخته و مشکلات و مصائب بی حد و حصر در عصر آخر الزمان قرین زندگی می باشد ، بنابراین برای محفوظ ماندن از این فتن و با عافیت درک نمودن عصر ظهور ادعیه مختصره ای را روایت می نماییم .

اولاً مداومت نماید به این دعای ابوذر (رض) که در روایت است که بین ملائکه مشهور و معروف است:

«اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ الْأَمْنَ وَ الْإِیمَانَ بِکَ وَ التَّصْدِیقَ بِنَبِیِّکَ وَ الْعَافِیَةَ مِنْ جَمِیعِ الْبَلَاءِ وَ الشُّکْرَ عَلَی الْعَافِیَةِ وَ الْغِنَی عَنْ شِرَارِ النَّاسِ» .

ثانیاً، مداومت نماید بر این دو دعا که فوائد کثیره ای بر آن مترتب می باشد:

 

” اللهمّ انّي أسئلك الطيبّات و ترك المنكرات و فعل الخيرات و حبّ المساكين و أن تغفر لي و ترحمني و اذا اردت بعبادك فتنه فاقبضني اليك غير مفتون .”

” اللهمّ انّي أعوذ بك من البئس و الفقر و من غلبة الدَّين و السقم و أسئلك أن تعينني علي اداء حقّك اليك و حقّ الناس الي الناس “

ثانیاً چنانچه فیض کاشانی(ره) نقل می نماید جهت طول عمر و دفع مرگ مفاجات ( ناگهانی ) و توسعه معاش بعد از هر نماز هجده با ذکر « یا حی» را مداومت نماید.

رابعاً ، مداومت نماید به این دعای معروف که شیخ صدوق (ره) در کمال الدین روایت نموده

«یا اللَّهِ یا رحمن یا رحیم یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قلبی علی دینک ».

خامساً ، مداومت نماید به دعا برایحضرت صاحب العصر و الزمان (عج) خصوصاً ادعیه ای را که در ابتدا ذمر نمودیم و به ویژه دعای « الهم کن الولیک» را که به طرق مختلف آن ذکر گردید را ترک ننماید و هر روز حداقل یک مرتبه یکقی از ادعیه مخصوص حضرت ولی عصر (عج) را بخواند و از روایات استنباط می شود که این تنها طریق نجات در این زمان می باشد.

کیفیت دعا برای تعجیل فرج مولایمان حضرت امام زمان (عج)

عالم ربانی سید محمد تقی موسوی اصفهانی ( ره ) طرق مختلفی را برای دعا جهت تعجیل فرج حضرت صاحب الزمان ( عج) در کتاب « مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم ( عج) » استنباط نموده و به جهت اهمیت و قوائد عظیمه ای که در این استنباط می باشد عیناً آن را از ترجمه آن کتاب شریف نقل می نماییم :

اول : اینکه به صراحت از خدای تعالی این امر را مسئلت نماید ، و به زبان فارسی یا عربی یا هر زبان دیگری تقاضایش را بازگوید، مثل اینکه چنین دعا کند:

«اللَّهُمَّ عحل فَرْجَ مَوْلَانَا صَاحِبِ الزَّمَانِ علیه السَّلَامُ »

بار خدایا فرج مولای ما صاحب الزمان را زودتر برسان».

یا بگوید:

عَجَّلَ اللَّهُ تعالی فَرْجُهُ وَ ظُهُورِهِ

خدای تعالی فرج و ظهور آن حضرت را تعجیل فرماید.

دوم : اینکه از خداوند – عزَّاسمه – درخواست کند که فرج و گشایش امر آل محمد را تعجیل فرماید؛ و زودتر برساند، چوف فرج آن حضرت همان فرج آنها است، چنانکه در دعاها و روایات این معنی آمده است.

سوم: اینکه فرج و گشایش امر تمام مومنین و مومنات ، یا فرج اولیای خداتعالی را مسئل دارد، زیرا که با فرج آن جناب فرج اولیای خدا انجام می گردد ريال چنانکه در روایت رسیده.

چهارم : اینکه بر دعای کسی که چنین دعائی کند تمین بگوید، چون واژه « آمین» یعنی: « مستجاب کن» که این نیز دعا است، و چونکه دعا کننده و امین گوهر دو در دعا شریکند ، بطوریکه در خبرامده است.

پنجم: اینکه از خدای عزوجل بخواهدکه دعای هر کس که برای تعجیل فرج مولایمان دعا می کند را مستجاب سازد. فرق بین این با گونه قبلی آن است که آمین گفتن جز در حضور دعا کننده انجام نمی گردد، ولی در این مورد حضور شرط نیست.

ششم: اینکه فراهم شدن وآماده گشتن اسباب و مقدمات زودتر رسیدن فرج را از خداوند مسئلت نماید.

هفتم: اینکه درخواست نماید که موانع ظهور ان حضرت رفع و برطرف گردد.

هشتم : اینکه دعا کند گناهانی که مایه تأخیر افتادن فرج آن حضرت است آمرزیده شوند، گناهانی که دعا کننده یا غیر او از اهل ایمان مرتکب گردیده اند.

نهم: اینکه از خدای تعالی درخواست کند که او را از آنچنان گناهانی که اثر یاد شده را دارد در آینده زندگیش محفوظ وباز بدارد.

دهم: اینکه نابودی دشمنان آن حضرت را که وجودشان مانع از زودتر شدن فرج دوستانش می باشد- از خداوند بخواهد.

یازدهم : اینکه از خداوند مسئلت نماید که دست ستمگران را از سر همه مومنین کوتاه سازد ، که این امر به برکت ظهور امامشان که در انظارش هستند انجام می گردد.

دوازدهم: اینکه گسترش یافتن عدالت را در شرق و غرب زمین مسئلت نماید، زیرا که این امر جز به ظهور آن حضرت حاصل نمی گردد، همچنانکه خدای عزوجل و پیغمبران و اولیائش وعده داده اند.

سیزدهم: اینکه بگوید : خداوندا رفاه و خوشی را بما بنمایان ، و نیتش حصول آن در زمان ظهور باشد، چنانکهرفاه و خوشی کامل وتمام برای مومن حاصل نمی شود مگر به ظهور اما غائب از نظر وارد شده است.

چهاردهم : اینکه از خدای عزوجل بخواهد که اجر و مزد عبادتها و کارهایش را تعجیل در امر فرج و ظهور مولایش مطابق خواسته   ورضای ححضرتش قرار دهد .

پانزدهم : آنکه توفیق یافتن به انجام این دعا – یعنی دعا برای مولایمان و در خواست تعجیل در امر فرجش – را برای همه مومنین و مومنات بخواهد ف زیرا که بیشتر بیان داشته ایم که همدلی و اتفاق مومنین در این کار تاثیر ویژه ای دارد، جنانکه در روایت آمده ، بنابراین هر گاه مومن مسئلت کند که مقدمات مطلوب و هدفش فراهم و آسان گردد ، در جهت تحصیل آن کوشش بسزایی انجام داده است.

شانزدهم : اینکه از خدای عزوجل مسئلت نماید که دین حق و اهل ایمان را بر همه ملل و ادیان چیره و پیروز فرماید ، زیرا این امر چنانکه وعده کرده جز به ظهور مولایمان صاحب الزمان حاصل نمی گردد، همانطور که در روایات در کتاب البرهان آمده است.

هفدهم: اینکه از خداوند – عزاسمه – درخواست نماید که از دشمنان دین   وستم کنندگان بر خاندان حضرت سید المرسلین انتقام بگیرد ، به جهت آنچه در اخبار امده که این امر با ظهور امام غایب از انظار و آخرین امامان بزرگوار انجام می گردد.

هجدهم: اینکه بر آن حضرت درود بفرستد و منظورش در خواست رحمت ویژه ای از سوی خداوند باشد که بآن زودتر شدن فرجش آسان شود.

واین عبارتی که در مورد درود فرستادن برآن جناب وبر پدارنش روایت شده ، که در کامل الزیارات و غیر آن ذکر گردیده ، بدست می آید، که در باب زیارت حضرت رضا پس از درود فرستادن بر یکایک امامان چنین می خوانیم:

«اللَّهُمَّ صلی علی حجتک ولیک الْقَائِمِ فی خَلقِکَ صَلَاهً تامَّه نامِیهً باقِیَهً تُعَجِّلُ بِهَا فَرَجَهُ وَ تَنْصُرُهُ بِهَا…»

بار خدایا درود بفرست برحجت خود و ولیت که درمیان خلقت بپا خواسته است درود فرستادنی تمام و با افزایش و همیشگی که بآن فرجش را زودتر برسانی و بآن پیروزش نمائی».

نوزدهم: اینکه تعجیل در برطرف شدن محنت از چهره اش ، و دور گشتن هم و غم از قلب مقدمش را بخواهد ، زیرا که این از لوازم تسلط آن حضرت و نابودی دشمنانش می باشد.

بیستم: اینکه از خدای تعالی بخواهد که در امر خونخواهی برای مولای شهید مظلوممان حضرت ابی عبدالله الحسین تعجیل فرماید، زیرا که این در حقیقت دعا برای فرزندش حضرت حجت است که طلب کننده خونبهای او و انتقام گیرنده از کشندگان وی است.

منبع: مفاتیح الحاجات

 تنظیم ظهور 1

Print Friendly, PDF & Email
  • خواص،فضائل و متن سوره آل عمران

        خواص: درود فرشتگان – رفع آتش دوزخ – پر بار شدن درخت – سهولت زایمان رفع دیون آسان …
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده محمدپور ماهونکی رضا
بارگذاری بیشتر در مهدویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

5 اشتباه بزرگ در تمرین بازو

اشتباه دوم:استفاده دائمی از یک موقعیت برای دست ها حرکات جلو بازو ایستاده با هالتر صاف و خم…